Een lach en verdriet, zó dicht bij elkaar
Op donderdag 30 oktober, een rustige herfstavond, wandelden bij De Haar in Randwijk mensen binnen met een foto van een overleden ouder, vriend, partner of andere dierbare in hun tas of binnenzak. Randwijk Zoemmt had de grote zaal sfeervol en rustig ingericht. Voor iedereen was er een fotohouder met lichtje beschikbaar. Op vijf tafels stonden alledaagse voorwerpen uitgestald. Aan de hand van de spullen op die tafels haalde iedereen herinneringen op aan de overledene op de foto. Om op te schrijven of te vertellen aan een andere deelnemer. “Ik weet nog hoe mijn vader op een middag thuiskwam met een doos gebakjes. We mochten raden waarom het feest was die dag,” herinnert iemand zich bij de tafel met een kadootje erop. “In mijn herinnering hebben we een hele middag gebeurtenissen verzonnen, die reden voor gebak zouden kunnen zijn. Ik weet niet meer waar ze nou echt voor waren, maar mijn vader had er een vrolijk raadseltje van gemaakt.”
Na 5 rondes was de grote verrassing van de avond in De Haar: “Deze alledaagse dingen halen zulke andere, vergeten herinneringen naar boven! Wat fijn om dit weer te weten.”
Als afsluiting was er een meditatie, waar iedereen, als in een droom, weer even met zijn of haar dierbare samen kon zijn. Ontspannen en blij ging iedereen weer naar huis, na deze bijzondere en mooie avond Afscheid Geven.
Misschien organiseert Randwijk Zoemmt in 2026 wel weer zo’n avond in de laatste week van oktober.