Op 20 april 2016 heeft burgemeester Toon van Asseldonk Wies van der Werf 'aangesteld' als eerste kinderburgemeester van Overbetuwe. Een jaar lang zal zij hem geregeld vergezellen bij officiële gelegenheden en opkomen voor de belangen van kinderen in de gemeente. Wies heeft een tablet in bruikleen gekregen om verslag te doen van haar activiteiten en bezoekjes. Ze had al een eerste speech voorbereid: “Ik ben heel blij dat ik de eerste kinderburgemeester van Overbetuwe ben geworden. Ik hoop dat ik alle kinderen van Overbetuwe goed kan vertegenwoordigen.”
De gemeente vindt contacten met haar jongste inwoners belangrijk. Daarom heeft zij een kinderburgemeester aangesteld. Wies van der Werf is de eerste kinderburgemeester van Overbetuwe. Ze is 10 jaar en zit in groep 7 van de Sint Jacobusschool in Valburg.
Aanspreekpunt
Wies vertegenwoordigt de belangen van kinderen in de gemeente door bijvoorbeeld het aanspreekpunt te zijn voor leerlingenraden. Ook kan ze vragen van kinderen bespreken met de burgemeester en met medewerkers praten over zaken die voor kinderen belangrijk zijn. En uiteraard staat ze af en toe naast de 'gewone' burgemeester bij speciale gelegenheden zoals binnenkort de herdenking op 4 mei en later in het jaar de doorkomst van de Vierdaagse en de intocht van Sinterklaas.
Ontwerpwedstrijd ambtsketen
Een kinderburgemeester heeft natuurlijk ook een ambtsketen nodig. Daarvoor schrijft de gemeente een ontwerpwedstrijd uit. Binnenkort komt hier meer informatie over. De burgemeester en kinderburgemeester zullen samen de inzendingen beoordelen en een ontwerp kiezen; dit wordt een van Wies' eerste taken als kinderburgemeester.

In totaal 38 kinderen hebben gereageerd op de vacature van kinderburgemeester. Allemaal kinderen uit groep 7, in leeftijd variërend van 10 tot 13 jaar. 21 meisjes en 17 jongens hebben gereageerd, afkomstig uit 9 van de 11 Overbetuwse kernen. De selectiecommissie heeft met vijf kinderen een sollicitatiegesprek gevoerd en uiteindelijk Wies van der Werf gekozen.